تازه ترین خبرها

(آخرین بروز رسانی 12 دقیقه قبل)

دعوت زارعی از معاون اول رئیس جمهور؛
با حضور میدانی تان کشاورزان مازندرانی را دریابید
اوج نیوز: منصورعلی زارعی نماینده ساری و میاندورود و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به مخبر معاون اول رئیس جمهور خواستار حضور وی و مسئولان ذیربط در استان به منظور بررسی میدانی مشکلات کشاورزان مازندرانی شد.
با حضور میدانی تان کشاورزان مازندرانی را دریابید

به گزارش اوج نیوز، در این نامه که با قید فوریت ارسال شده، ضمن طرح مشکلات عدیده برنج کاران و تولید کنندگان مرکبات و گوشت سفید در استان مازندران و با اشاره به خصیصه بارز دولت آیت الله رئیسی در بررسی میدانی مشکلات، از معاون اول رئیس جمهور خواست با حضور در استان از نزدیک شاهد مشکلات کشاورزان سخت کوش مازنی باشد.

 

متن نامه منصورعلی زارعی به معاون اول رئیس جمهور به شرح زیر است:

 

"برادر ارجمند جناب آقای دکتر مخبر

معاون اول محترم رئیس جمهور

 

با سلام

استان مازندران با تولید حدود یک میلیون تن برنج و بیش از سه میلیون تن مرکبات و تأمین بیش از سی درصد گوشت سفید کشور (مرغ و ماهی) و سی و هفت درصد جوجه یک روزه کشور، رتبه نخست تولید این محصولات غذایی را در کشور دارا می باشد.

 

این صورتی است که امکان حداقل دو برابری ظرفیت تولید با سیاست های حمایتی دولت وجود دارد اما این روزها تولید کنندگان خط مقدم جنگ اقتصادی در مازندران شرایط سختی را می گذرانند. برنج کاران نگران واردات غیر قانونی برنج در ماه های مرداد تا آبان هستند، تأمین برنج فقط ار طریق واردات نمی باشد. تولید کنندگان گوشت سفید کشور (مرغ و ماهی) شرایط سختی را تجربه می کنند. قیمت این محصولات در بازار ثبات ندارد. هم مصرف کننده و هم تولید کننده که اساس کار هستند نگرانند و صنعت دام و طیور در استان زیر ضربه سختی قرار گرفته است.

 

پیش بینی افزایش تولید مرکبات در سال جاری به میزان حداقل یک و نیم برابر سال گذشته و شروع برداشت در 45 روز آینده موجب دغدغه جدی تولید کنندگان گردید این در صورتی است که دولت باید در حوزه تولید نگرانی بیشتری نسبت به تولید کننده داشته باشد.

 

لذا با توجه به فرامین مقام معظم رهبری در موضوع تولید به خصوص محصولات کشاورزی و امنیت غذایی کشور و سیاست های دولت محترم در تحقق رشد اقتصادی هشت درصد در صورت افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال و بررسی موارد ذکر شده بنا به درخواست ضروری و فوری کشاورزان سخت کوش جهت حضور حضرتعالی در میدان خواهشمند است این حداقل درخواست کشاورزان که دولت حضرت آیت الله رئیسی که بررسی میدانی از ویژگی های ممتاز و راهبردی دولت محترم است، مورد اجابت قرار گرفته و در اولین فرصت ممکن شاهد حضور جنابعالی و دستگاه های اجرایی ذیربط در استان باشد.

 

منصورعلی زارعی

نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی"

شما ممکن است این اخبار را هم دوست داشته باشید :

دریافت خبرنامه

تبلیغات

نظرات کاربران

نظر شما

نظر شما در مورد این خبر

نظرسنجی